Laser na twarz – w jaki sposób poprawia kondycję skóry?

Lasery to wszechstronne urządzenia, które w medycynie estetycznej używane są niemal do wszystkiego. Przy ich pomocy można usunąć przebarwienia, pieprzyki, blizny, rozstępy, a także zmarszczki. Jaki jest mechanizm działania lasera? Jakich efektów można się spodziewać po laserowym odmładzaniu twarzy?

Na czym polega działanie lasera na skórę twarzy?

Do odmładzania skóry twarzy służą różnego rodzaju lasery. Są wśród nich urządzenia działające w technologii pikosekundowej, Q-Switch, IPL,OPL (Optimized Pulsed Light), frakcyjnej, tulowej. Cechą wspólną wszystkich laserów na zmarszczki jest to, że działają poprzez pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych w skórze. Generują mniejsze lub większe uszkodzenia, które zmuszają organizm do rozpoczęcia syntezy kolagenu i elastyny – białek odpowiedzialnych za właściwą strukturę i napięcie skóry. Zmiany wprowadzane w skórze przy pomocy lasera odbywają się w kontrolowany sposób, tak, żeby w skórze nie powstały trwałe uszkodzenia, ale dokonała się efektywna przebudowa.

Laserowe odmładzanie twarzy to zabieg, z którego skorzystamy w dobrych klinikach medycyny estetycznej, m.in. w Klinice Beauty Skin w Elektrowni Powiśle w Warszawie. Procedura wykonywana jest przez kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej. Poprzedza ją konsultacja i wykluczenie przeciwwskazań. Niektóre lasery mogą powodować ból i dyskomfort i wtedy konieczne może być zastosowanie kremu znieczulającego. Dodatkowo urządzenia te wyposażone są w systemy chłodzenia kontaktowego, które również podnosi komfort terapii.

Efekty laserowego odmładzania twarzy

Nowoczesne lasery to urządzenia wszechstronne. Przy ich pomocy można zniwelować różnego rodzaju oznaki starzenia się skóry:

  • Zmarszczki – wywołana przez laser wzmożona synteza kolagenu sprawia, że drobne linie i bruzdy stopniowo się wypełniają naturalnym wypełniaczem. Odpowiednio dobrane zabiegi laserowe można zastosować również na bardzo delikatnych obszarach twarzy – okolicy oczu czy ust.
  • Wiotkość skóry – procesy regeneracyjne zainicjowane podczas laseroterapii prowadzą do zagęszczenia i wzmocnienia skóry. W efekcie staje się ona bardziej napięta i jędrniejsza. Seria zabiegów laserowych może przyczynić się do widocznego liftingu twarzy.
  • Przebarwienia – takie urządzenia, jak laser pikosekundowy, działają również na melaninę odkładającą się w skórze w postaci zmian pigmentacyjnych. Wiązka światła rozbija ciemny barwnik i stymuluje organizm do jego usuwania. Dzięki temu skóra zyskuje równomierny koloryt.
  • Rozszerzone naczynka – wraz z wiekiem na skórze twarzy pojawia się coraz więcej „pajączków”, które można skutecznie usunąć z pomocą specjalnych laserów naczyniowych. Podgrzewają one hemoglobinę i powodują zamknięcie rozszerzonego naczynka. Skóra przestaje być zaczerwieniona i prezentuje się perfekcyjnie nawet bez makijażu.
  • Blizny potrądzikowe – chociaż nie jest to typowa oznaka starzenia się skóry, to jednak wiele dojrzałych osób zmaga się z tym problemem. Laser umożliwia usuwanie zarówno świeżych, jak i utrwalonych blizn. Mechanizm działania jest podobny, jak podczas wygładzania zmarszczek – skóra pobudzona do syntezy kolagenu wypełnia ubytki tkankowe w miejscach blizn potrądzikowych.

Chcesz poznać inne możliwości zabiegów laserowych? Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

Materiał promocyjny

Photo of author

Tomek